Ortopedia Ortopedia Esculap

Najnowsze doniesienia

Płyn owodniowy odmładza kości

Płyn owodniowy odmładza kości

Komórki macierzyste pobrane z płynu owodniowego kobiet w ciąży wzmacniają kości i zatrzymują starzenie się układu kostnego – twierdzą brytyjscy badacze na łamach „Scientific Reports”.

Kamizelka

Kamizelka "SeeMe" - projekt studentów z Politechniki Białostockiej

Kamizelka dla rowerzystów i motocyklistów ze specjalnym diodowym wyświetlaczem do komunikatów drogowych - to projekt studentów z Politechniki Białostockiej. Ich zdaniem kamizelka zwiększy widoczność na drodze, ułatwi też komunikację z innymi użytkownikami ruchu drogowego.

Wentyl bezpieczeństwa systemu

Wentyl bezpieczeństwa systemu

Jak przypominał na początku tygodnia p.o. prezes NFZ Andrzej Jacyna, w ostatnich dwóch latach nastąpiła zmiana finansowania izb przyjęć oraz szpitalnych oddziałów ratunkowych, które otrzymywały zbyt mało środków i często generowały straty. Temat ten wciąż jednak pozostaje wciąż otwarty, prace nad dalszymi rozwiązaniami trwają - dodał.

125 lat Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

125 lat Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe uroczyście obchodzi jubileusz 125-lecia istnienia. Jak przypominają przedstawiciele placówki, była to pierwsza stacja pogotowia na ziemiach polskich, a druga w Europie. Obecnie pogotowie notuje około 170 tys. wyjazdów rocznie.

Wydarzenia

Zdrowe Kości 2017

61-615, Poznań, IBB Andersia Hotel, pl. Andersa 3

więcej z tego działu

Publikacje